İletişim Hattı +90 326 214 4594
Haberler

Ürdün'de Yatırım Fırsatları ve Koşulları

  • 14.08.2013
  • AntakyaTicaretBorsasi

Ürdün Sanayi, Ticaret ve Tedarik Bakanı Sn. Hatem Al-Halawani başkanlığında, Ürdün Yatırım Kurulu, Akabe Özel Ekonomik Bölgesi İdaresi ile Ürdün İşadamları Derneği, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın katılımları ile 26 Ağustos 2013 tarihinde Istanbul TOBB Plaza’da DEİK/Türk-Ürdün İş Konseyi tarafından “Ürdün’de Yatırım Fırsatları ve Koşulları” konulu bilgilendirme Toplantısı yapılacaktır.

Ürdün, özellikle bölgedeki istikrarlı yapısı ve Suudi Arabistan ile Irak gibi büyük pazarlara komşu olması, Akabe Körfezi kanalıyla Afrika’ya erişimi, diğer yandan Avrupa Birliği, Arap Ülkeleri Birliği (GAFTA), ABD, Kanada ve Singapur ile yürürlükte olan Serbest Ticaret Anlaşmaları nedeniyle son yıllarda giderek fazla yabancı sermaye çekmeye başlamıştır. Kanada ile Serbest Ticaret Anlaşması olan tek Arap Ülkesi Ürdün’dür. Bu gelişmelere paralel olarak da, Ürdün’de yatırımları olan Türk Firmaları da, Ürdün’deki deneyimlerini başarı hikayesi olarak nitelendirmektedirler.

Bu kapsamda, bu yılın başında Ürdün Kralı’nın ülkemize gerçekleştirdiği ziyareti takiben, geçtiğimiz Mayıs ayında T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından, Ürdün’e bir inceleme ziyareti düzenlenmiş, ve yatırım koşulları ile ilgili yerinde görüşmeler gerçekleştirilmiş ve ziyaretin sonunda Türkiye’de “Ürdün’deki Yatırım Koşulları ve Fırsatları” konulu bir toplantının düzenlenmesinin son derece faydalı olacağı kararına varılmıştır.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan katılım formunu eksiksiz doldurarak, en geç 19 Agustos 2013 tarihi mesai bitimine kadar DEİK’e (E-mail: ssaral@deik.org.trTel:0.212.339 50 14, Faks: 0212 270 35 92) iletilmesi gerekmektedir.

 

  • Ürdün'de Yatırım Fırsatları ve Koşulları
  • Ürdün'de Yatırım Fırsatları ve Koşulları

Antakya Ticaret Borsası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi